středa 11. července 2012

Letní osvěžení

Mí drazí a milovaní,
jelikož mě sabotovala technika, poslední dobou bylo pro mě přidávání příspěvků docela dost bojovka. Foťák se totiž rozhodl, že nebude přes kabel s počítačem a tak se mou jedinou možností stala čtečka SD karet, kterou ale nemáme... Jelikož jsem se ale v předchozím týdnu přestěhovala, bydlím teď mimochodem i s bráchou, který ji v notebooku má a tudíž bych teď měla mít opět možnost přidávat častěji ;-)

V tomto příspěvku bych se s Vámi ráda podělila o pár vychytávek, kterými si v těchto parných dnech zpříjemňujeme doma život ;-)! A jak jste na tom vy? Máte něco podobného nebo jen tiše trpíte?
Jako první bych ráda vyzvedla pitný režim, ten se totiž dodržovat musí! :-)Doma jsme si zamilovali jednoduchý "koktejl" z vodního melounu, klasické nealko mojito, domácí ice tea a na běžné pití ochucenou vodu.


Koktejl z vodního melounu

Ingredience:
- asi tak čtvrt středního vodního melounu, vykrájeného, nákrájeného na kostky
- 1 citron
- cca 1,5 lžíce třtinového cukru
- pár mátových lístků
- studená voda


Postup: 
Meloun, šťávu z jednoho citronu, třtinový cukr a mátu naházíme do mixéru a pořádně rozmixujeme. Přelijeme do nádoby, ve kreré budeme servírovat a dolijeme studenou vodou (cca 1:1). Podáváme vychlazené s pár kostkami ledu.

Virgin Mojito
Ingredience:
- pár limetek
- snítka máty
- třtinový cukr
- studená voda

Postup: 
Mátu vhoďte do sklenice a jemně "pomlaťte" (já to dělám stranou dřevěného kuchyňského válečku, takového toho co je jeden kus :D), přidejte šťávu z limety, třtinový cukr a dolijte studenou vodou. Pokud chcete, můžete ještě rozkrojit další limetu a pár kousků vhodit do nápoje.


Ochucená voda

Tady nebudu vypisovat ingredience a postup, existuje snad milion variací, do vody prostě vhodíte, co máte rádi a necháte minimálně hodinu odpočinout v chladničce aby se chutě propojily. Tohoto zázraku jsem si všimla u http://anetagoesyummi.blogspot.sk/2012/05/ako-dodat-pitnemu-rezimu-nobl-rozmer.html a okamžitě jsem věděla, že to musím zkusit. Obyčejnou vodu to krásně ochutí a zvýrazní a vy pak na ni máte ještě větší chuť ;-)
Mojí oblíbenou variací se téměř okamžitě stal citron se zázvorem a rozmarýnem!


Domácí Ice Tea
jsem si bohužel nestihla vyfotit než zmizel :-(. O recept se s Vámi ale podělím a fotku dodám doufám později.

Ingredience:
- 1 sáček dobrého čaje
- vroucí voda
- třtinový cukr, med nebo jiné oblíbené sladidlo
- šťáva z citronu
- velké množství ledu

Postup:
Do větší nádoby vhoďte čajový sáček a zalijte ho šálkem vroucí vody. Nechejte louhovat běžnou dobu, oslaďte a podle chuti přidejte citronovou šťávu. Zasypte až po vrch ledem a ihned podávejte :-)

3 komentáře:

  1. Hip hip hurá Klárka je zpět!!! :-) vypadá to dobře. to s tím melounem bych mohla zkusit ;-)

    OdpovědětVymazat
  2. to s tím melounem je úžasná věc. vymyslela jsem to když jsem vzpomínala na peacock z Alohy ;-)

    OdpovědětVymazat
  3. Ja teraz "fičím" na mixe z melónu, jahôd, mäty a trocha vody, je to úplná bomba :-))) A ešte mám aj ľadové kocky s patričným ovocím na schladenie nápoja :)

    OdpovědětVymazat