sobota 12. října 2013

Papriková saba

Poslední dobou ráda laškuju především se zeleninovými pomazánkami. Co se týče téhle, je naprosto univerzální a velmi mi připomíná paprikovou sabu ve skle,kterou jsem si kupovala dřív. Využívám ji naprosto univerzálně, jako pomazánku na pečivo nebo suchary a stejně tak jako dochucovadlo. Výborná je například místo harissy do falafelu ;-)


Ingredience: 
- 1 kg červené papriky
- 350 g méně pálivých chilli papriček
- 300 g cibule
- cca 100 g  rajčat zbavených semínek
- 80 g třtinového cukru
- 130-150 ml bílého vinného octa (dle kyselosti)
- 55 ml olivového oleje
- 1 lžíce soli
- 1 lžíce vegety

Postup:
Papriky očistíme od semínek, rozkrájíme na větší kusy tak, aby se vešly do mixéru. Chilli zbavíme semínek a stopek a rozkrojíme zhruba na čtvrtiny. Cibuli oloupeme a také nakrájíme na velikost vhodnou pro mixér.
Všechnu zeleninu včetně rajčat vložíme do mixéru a mixujeme. Já mám malý mixér a tak jsem musela mixovat po dávkách, kdo má větší food procesor, má v tomto bodě značnou výhodu ;-)
Přelijeme do hrnce, přidáme i ostatní suroviny a vaříme zhruba 1,5 hodiny na nejvyšším plameni. Pokud směs není ještě hustá, můžeme vařit o chvilku déle, měla by být jako pasta. Poté rozmixujeme ještě ponorným mixérem a můžeme plnit do čistých sterilizovaných sklenic, otřít je a pořádně utáhnout víčka. Pokud máme možnost, je dobré ještě 10 minut pasterizovat na 70-80 stupňů, poté sklenice obraťte dnem vzhůru a nechejte odstát až než obsah zchládne. Je to dobrota ;-)

Žádné komentáře:

Okomentovat