pondělí 13. ledna 2014

Food Panda a pizzerie Těsně vedle

Jistě si dovedete představit následující: v práci nebo ve škole frmol, doma jak po výbuchu, jste unavení, rozhození, nejradši by jste si někam zalezli s kusem dobrého žvance a relaxovali. Jenže to má háček. Musíte si vybrat restauraci s donáškou, porozmýšlet se nad výběrem jídla (nechcete přeci jíst blafy jen proto, že vy jste momentálně indisponováni),  pak musíte zvednout telefon a někam volat a vysvětlovat operátorovi na telefonu co by jste chtěli, přeříkávat jméno a adresu (kolikrát vám napoprvé nerozumí, takže i několikrát...) Tak pak může tento článek být pro vás v této situaci záchranou.
Jak už spousta lidí zjistila, na našem trhu se objevily nové možnosti objednávání jídla domů. Fungují formou webových stránek, které restaurace v daném městě shromáždí pod jeden odkaz a po zadání umístění jsou schopny vám nabídnout ty pro vás dostupné a poté si už jen zvolíte, která se vám v daný moment zamlouvá nejvíce. Pak už jen stačí odklikat co si přejete a vepsat podmínky doručení a je to. Do e-mailu pak ještě přijde zpráva o přibližném času, kdy jídlo přivezou. Bez telefonátů a za pár minut. Jedněmi z takových stránek jsou i www.foodpanda.cz, které jsou sice na našem trhu nováčkem, našlápnuto mají ale více než slibně.
Foodpanda je mezinárodní platforma, která funguje ve spoustě zemí po celém světě, například i v sousedním Německu...
Čím se tedy liší od jiných typu DámeJídlo.cz a spol.? Především si myslím, že zásadní a velmi sympatická odlišnost je v pečlivém výběru restaurací, které na FoodPandě nabízí. Nevezmou si totiž pod křídlo evidentně jen tak někoho, našla jsem zde samé kvalitní a vychvalované podniky, kde se hledí na kvalitu a často i hodnotu daného jídla, dalším plusem je také možnost výběru typu restaurace. Máte chuť na italskou nebo řeckou kuchyni? Vidíte to spíš na něco lehčího jako třeba salát? Dali by jste si sendvič nebo wrap? Nebo by jste raději trochu exotiky a máte chuť na sushi? Není problém. V levém sloupci si odklikejte preferované varianty a výběr je zase o něco snadnější. Nabídka restaurací se navíc stále rozšiřuje.


V dnešním článku bych rovněž chtěla pochválit brněnskou pizzerii Těsně vedle, na kterou jsem již slyšela chválu od svých známých a proto jsme se s přítelem rozhodli vyzkoušet ji jako první.
Objednali jsme si následující:

Já jsem chtěla nasát co nejvíce chutí a proto jsem zvolila variantu Quattro stagioni, jež se dělí na čtyři části- tuňákovou, žampionovou, olivovou a šunkovou. Kurýr přijel ve slibovaném čase s krabicí krásně teplé poctivé pizzy plné kvalitních surovin a hlavně, tady se hraje na mozzarelu a ne na eidam. Obrovské plus!Přítel se spolubydlícím si vybrali variantu cowboy a mlaskali si oba. Jen pro zajímavost je to pizza s rajčatovou omáčkou, mozzarellou, slaninou, salámem, čabajkou, kozími rohy, cibulkami, kukuřicí, vejcem a česnekem.


Do komentářů pod článek se mi můžete pochlubit jaké jsou vaše zkušenosti s donáškovým jídlem ;-)

4 komentáře:

 1. moje zkušenosti jsou tak 50:50 ... některé pizzerky fakt umí, některé by neměli raději ani své jídlo veřejně prezentovat... ale stane se, že i pizzerka, se kterou jsem 10x byla hodně spokojená to na pojedenácté tak pokazila, že jsem si podvanácté neobjednala. Např. jsem v jedné pizzerii měla konkrétně domluvenou speciální narozeninovou pizzu a v momentě, kdy jsem si ji chtěla v den narozenin objednat, kuchař mě sjel, že si nemám vymýšlet, že co si to o sobě myslím atd:.. Velice mne mrzelo, že pizzerie se s kuchařem nedohodla a neinformovala ho a zároveň i to, že kuchař nezná pravidlo "Náš zákazník, náš pán".... (P.S. Nešlo o nic extra, jen prostě o pizzu na přání s kombinací oblíbených surovin a na nich mělo být z oliv vyskládanné jméno a věk oslavence)... Ani následná omluva od pána, se kterým jsem prvně objednávku prováděla mě nepřesvědčila o tom si v této pizzerii znovu objednat (i když pizzu měli opravdu dobrou)...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak to určitě ;-) my si objednáváme pomalu tak jednou za čtvrt roku, někdy ani to ne, ale zase jsme dost vybíraví a málokoho vezmeme na milost ;-) tu pizzerii Těsně vedle ti ale fakt můžu doporučit, dokonce mají v nabídce i tři vegan pizzy a vegetariánských je tam taky povícero ;-) nicméně máš pravdu, že ne všude to tak je, a že i ti nejlepší to můžou zbabrat... a objednáváš si někdy i něco jiného než pizzu? nás docela zaujala i ta řecká a pak taky ta se sushi ;-)

   Vymazat
 2. Dobrý den,

  chápu, že asi dostáváte spousty nabídek, ale podařilo se nám dohodnout s partnerem našeho projektu Aperol Spritz FOOD BLOG ROKU zajímavou soutěž o spolupráci v hodnotě 50.000 Kč, které se může zúčastnit každý český food bloger.

  Dovoluji si Vás proto informovat o soutěži "Aperitivo Moment" o food blogerskou spolupráci s APEROL Spritz, Crodino, CINZANO a CAMPARI.


  Pravidla soutěže:

  1. Vytvořte a publikujte příspěvek na svém blogu na téma "Aperitivo Moment". Jeho typickou součástí je finger food a sklenka aperitivu. Nejtypičtějším je Aperol Spritz. Součástí příspěvku musí být fotografie vytvořeného finger food a drink na bázi Aperol, Campari, Crodino nebo Cinzano.

  2. Pošlete internetový odkaz na svůj příspěvek na e-mail foodblogroku@gmail.com.

  Uzávěrka soutěže je 22. dubna 2014.

  Vyhlášení vítěze proběhne na večírku 6. května 2014 v Tančící kuchyni, kam budou Ti nejlepší pozváni.
  Více informací o soutěži naleznete zde: http://www.foodblogroku.cz/p/soutez_11.html

  Věřím, že Vás soutěž zaujme a že se rádi zúčastníte.

  Hezký den  Lukáš Beránek
  Aperol Spritz FOOD BLOG ROKU
  e-mail: foodblogroku@gmail.com

  www.foodblogroku.cz
  www.facebook.com/foodblogroku

  OdpovědětVymazat