středa 28. ledna 2015

Scottish shortbread biscuits

Aneb Skotské máslové sušenky. Že to zní nudně? Tak to vás asi budu muset přesvědčit, že to se těchto sušenek rozhodně netýká. Ten správný poměr másla a dvou textur mouky spolu s pravou vanilkou a špetkou soli vykouzlí úsměv na rtech i tomu největšímu sušenkovému skeptikovi na světě! A když se budete držet daného postupu, nemáte na nich co zkazit ;-)
Výborné jsou k dobrému čaji, když se potřebujete zastavit a vydechnout...


Ingredience: 

- 200g másla, změklého a nakrájeného na kostičky
- 140g polohrubé mouky
- 135 g hladké mouky
- 60g moučkového cukru
- špetka soli
- 2 balení vanilkového cukru (toho s opravdovou vanilkou, tohle nepodceňujte)


Postup:

Ze všech ingrediencí zpracujte jednotné těsto, které se netrhá a nesype. Z něj vyválejte váleček o průměru zhruba 3cm, který vložte na 10 minut do mrazáku. Poté nakrájejte nožem plátky o tloušťce asi 0,5 cm, pokládejte na plech vyložený pečícím papírem a pečte na 180 stupňů do růžova
Přeji dobrou chuť ;-)

1 komentář:

 1. Ahoj,

  velmi mě zaujaly Tvoje stránky o vaření, který píšeš tak poutavým a čtivým stylem! :)
  Nevím, jestli jsi nakloněna nějaké spolupráci, nicméně ráda bych Tě přeci jen zkusila oslovit.
  Zastupuji klienta, který vede e-shop http://www.znackovenadobi.eu. Ráda bych mu pomohla s propagací, která by spočívala v uveřejnění jednoho článku, jenž by se týkal sortimentu, který e-shop nabízí k prodeji. Článek by měl být na 1 normostranu, s uveřejněním několika odkazů na samotný web + fotografie. Klient prodává vysoce kvalitní a značkové nádobí, které je zárukou také kvalitního jídla.

  Netuším, zdali jsi otevřená i takovéto formě spolupráce, ale přesto se ptám, protože se mi Tvý stránky moc líbí a byli bysme štěstím bez sebe, kdybys o nás napsala. Můžeš jídlo připravit přímo z našeho produktu a poté udělat pár fotografií. Zboží Ti pochopitelně za vyhotovení článku ponecháme.

  Jak jsem tedy již nastínila: jako odměnu Ti mohu nabídnout jakýkoliv produkt ze sekce doplňky: http://www.znackovenadobi.eu/doplnky/, případně dle domluvy i jiný sortiment z našeho e-shopu, který při přípravě pokrmů využiješ. Pokud by sis vybrala dražší produkt (je to čistě na Tobě), můžeš vyhotovit článků víc, v závislosti na ceně zboží. :)
  A jestli budeme všichni spokojení, kdo ví? Třeba spolu můžeme spolupracovat i delší dobu.


  Dej mi prosím, co nejdříve vědět.


  Těším se na odpověď


  Ahoj

  --
  Darina Bulvová
  Marketingová specialistka
  IT STUDIO s.r.o.
  Tel: + 420 541 243 658
  E-mail: bulvova@itstudio.cz

  OdpovědětVymazat