úterý 23. července 2013

Nákupní úlovky z tržnice na Olomoucké

Všichni jistě víte, že sehnat některé exotické potraviny může být problém, pokud se to podaří v běžných obchodech, poměry množství/cena nebývají zrovna příznívé. A tak jsme se s kamarádkou konečně napevno domluvily a zamířily jsme na Olomouckou v Brně na průzkum. Na rovinu přiznávám, že jsem se dost bála jak nás místní uvítají a zda nám budou aspoň trochu rozumět. Vrátila jsem se plná dojmů  a byla jsem velmi příjemně překvapená. Ve všech obchůdcích s námi komunikovali velmi mile, například hned v tom prvním nám paní prodala luxusní hedvábné tofu- tři kostky po cca 250 g za 50Kč dohromady a ochotně nám vysvětlovala jak jej připravit.   
Co se týče sortimentu, obchůdky jim doslova překypují, najdete zde naprosto neuvěřitelné množství omáček a dochucovadel, rýže, nudlí, placek, pochutin, mořské řasy na sushi, nudlové polévky, výborné čaje, zeleninu a ovoce, kokosová mléka, mražené potraviny  a spoustu dalších. Opravdu je o co stát. A navíc z ničeho v tržnici se mi nezvedal žaludek a to se mi někdy stává i v běžných supermarketech. 


A teď k samotnému nákupu: 

- na obrázku vidíte snad ten nejlepší jasmínový čaj, co jsem kdy ochutnala, množství 100 g za směšných 30Kč,
- dále placky se sezamem, které jsem ještě neochutnala, takže o jejich chuti poreferuji potom, cena 50Kč - -- sezamový olej, lahvička 350ml 100Kč (v tescu stojí 55ml oleje 130Kč)
- sladkokyselou marinádu Pearl river bridge 300ml  za 55Kč
-  a končně chílli papričky za naprosto neuvěřitelnou cenu, celý sáček vyšel na 20Kč, ale vzaly jsme si je s kamarádkou napůl, takže množství, které vidíte na fotografii je polovina za 10Kč !!! a jsou jako ztělesněný oheň, takže je budu určitě používat bez semínek :D


- 1 kg thajské jasmínové rýže za 50Kč, kdo ji kdy kupoval v běžném obchodě ví, co tenhle drahoušek normálně stojí... Navíc je na úplně jiné úrovni. Pokud pojedete do tržnice autem, určitě se vyplatí koupit větší balení, všeobecně tu platí čím větší, tím příznivější cena-  například 4kg mají za 185 Kč a to už nějakou chvilku vydrží ;-) 
- pšeničné nudle s kurkumou (bez éček) 475g za 50Kč 
- a citronová tráva 40Kč za balíček, ten jsem bohužel nezvážila, protože jsem si ji dala rovnou zamrazit tak, jak mi bylo doporučeno


A co vy? Chodíte nakupovat na Olomouckou? Nebo do Sapy v Praze? Jaké jsou Vaše zážitky? Bez čeho si už nedovedete představit žít? Povídejte, přehánějte

3 komentáře:

 1. jo jo .. na Olomoucké to bylo příjemně překvapující.. pro ten čaj si tam musím zajít taky... a hlavně taky znova pro tofu!!! mizí rychlostí blesku!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tofu jsem ještě nezkoušela, ale dnes jsem dělala už i ty nudle a jsou výborné ;-) a ten čaj bych si tam klidně zašla koupit i jiný, určitě se to vyplatí!!!

   Vymazat
 2. Jestli se můžu přidat, tak jsem měla možnost zajet o víkendu do SAPY a bylo to tam šíleně nepřehledné a v některých obchodech se na vás koukají jako na kasičku. V některých bistrech jsem zaregistrovala, že nemají ceníky, takže bych tipla, že bude platit dvojí metr. Jinak dovezla jsem si 3/4 litrovou flašku chilli omáčky (je megaostrá) za 70,-, 100g hub shitake za 43,-, saké a švestkové víno oboje za 90,- 0,7 litru, lichi víno 32,- za 0,2 litru dárkovou flašku + kopu dalších věcí. Jinak doporučuji ochutnat záhadně vypadající 25x20 cm balíčky z banánových listů za 40,- - uvnitř je hmota z rýže, ve které je mleté maso na cibulce s kořením a mají to tam ve stánku nebo pak zabalené v obchodě.

  OdpovědětVymazat